Програма екскурсії у Мукачево
Програма екскурсії у Мукачево з дитячим клубом ИСКРА.
Загальні вимоги під час екскурсій поїздом по Україні
Посадка в поїзд: збір на вокзалі в центрі залу перед екскалатором у зазначений час. Учитель-керівник групи підходить до керівника екскурсії, називає кількість прибулих дітей і розподіляє місця в вагонах. У більшості випадків (до 90 %) група їде в одному вагоні. Квитки на цілий вагон отримує найдосвідченіший керівник з найбільшої групи. Група підходить до вагону, керівник показує всі квитки на вагон провіднику, запускає дітей у вагон і розсаджує їх по місцях. Учитель визначає, хто на яких місцях їде, враховуючи, що всі квитки мають однакову вартість. Якщо Ви запізнюютесь, зателефонуйте учителю і підходьте прямо до вагону. Забороняється розділяти пачку квитків – роздавати їх іншим керівникам гру або дітям. Зранку обов’язково забрати всі квитки у провідника
Дисципліна: в поїзді забороняється залишати без догляду цінні речі (мобілки, фотоапарати), слабоалкогольні напої і пиво, палити, викидати сміття на підлогу і в вікна, псувати і ламати майно, без дозволу вчителя виходити на зупинках і переходити в інші вагони, шуміти і заважати іншим спати. За загублені і пошкоджені речі, обладнання, білизну і посуд пасажир сплачує сам. У працівників буфету, які обслуговують вагони, можна купувати продукти, крім алкогольних напоїв, але вони коштують вдвічі дорожче. У провідника чай і кава коштує 2-4 гривні. Окріп (кипяток) у провідника безкоштовний, тому можна у власному посуді заварити свій чай, напої, вермішель мівіну або бульйон. Протягом 30 хвилин після посадки треба визначитись, чи берете Ви постіль, яка коштує 15 гривень. Можна постіль брати кожному, одну на двох, або, маючи своє простирадло, взагалі не брати. Питання з постілю вирішує учитель, який сам розраховується з провідником.
Перед виходом з вагонів: сходіть в туалет, бо на вокзалі не буде часу. Розділіть речі і харчі на два пакунки: ті, які ви берете з собою на екскурсію, і ті які залишаєте на зберігання (послуга за зберігання входить у вартість екскурсії). Якщо Ви здасте в камеру зберігання гроші, мобілку, фотоапарат, парасольку то забрати їх можна буде тільки ввечері. Також перед виходом перевірте купе, щоб Ви не забули в поїзді свої речі і харчі.
Дитячий клуб „ІСКРА” проводить для дітей
Екскурсії по Україні поїздом в міста Львів, Одеса, Кам’янець-Подільський, Севастополь, Бахчисарай, Луцьк, Ужгород, Мукачево, Чернівці. Виїзд поїздом ввечері у п’ятницю – в суботу екскурсія по місту і в музей – в неділю приїзд в Київ. Для всіх бажаючих старшокласників і студентів допускається самостійна екскурсія разом з друзями без обмежень. Екскурсії проводяться з 2001 року відразу по 200-450 дітей. Оплата разом з проїздом і екскурсіями з можливими пільгами – від 100 гривень.
Свято для дітей „День юного Пріорчанина” Змагання спортивні на влучність: пневматична гвинтівка, духова гвинтівка, дарц, кеглі, пекар, граната, футбол, боулінг, ласо, коца, сніжки і інтелектуальні, командні, підйом по паралельними канатам на висоті дерев „ТАРЗАН” зі спуском на ролику і „Парашут”, ігри: шашки, піонербол, вибивний, перетягування канату, чотири в ряд, пазли
Місце проведення: Березовий гай біля музею Тараса Шевченка вул. Вишгородська 5 (за пташиним ринком)
Час проведення: щорічно в кінці квітня на початку травня з 9 ранку до 18 вечора
Нагородження: всіх учасників фотографують і дають фото, харчування - булочки і напої, перегляд кінофільму в кінотеатрі, знижки на екскурсії і в табір на Дніпрі, цінні подарунки, а всій команді переможців у складі 6 чоловік – безкоштовна екскурсія поїздом по Україні. Приходять всі бажаючі діти 6-9 класів. Можна приходити без дорослих і вчителів, самостійно і об’єднуватись у комаду 6 чоловік прямо на місці. Свято проводиться з 1994 року за участі 35-45 команд. Все, все, все цікаво і безкоштовно
Табір на Дніпрі – це як пікнік на природі, це як в турпоході, це купання без обмежень, катання на човнах по мальовничій заплаві Дніпра, риболовля, відпочинок в гамаку, спуск на ролику в воду, стрибки в воду на трампліні і з тарзанки, це футбол, волейбол, теніс, бадмінтон, це пісні у багаття, і просто загоряння на пляжі, щоденні дискотеки з танцями, чотириразове харчування, культурна програма з конкурсами і змаганнями, фото і кінозйомка. Проживання в армійських наметах до 8 чоловік з освітленням.
Табір знаходиться: На Дніпрі на острові Ольгин – найпівденніший острів Києва в Конча -Заспі
Час проведення: з 10 липня протягом 8-14 днів у дві-три зміни
Проводиться на острові з 1995 року , у зміні 50-90 дітей від 10 до 18 років, вартість до 1000 гривень
Організатор екскурсій і керівник клубу Масловський Микола Михайлович
Надаємо довідки за телефонами 4609596, 096-1709630 067-9298716-табір,
Адреса клубу „ІСКРА” Мостицька 24, біля Церкви, або сайт www.iskraclub.org.ua
Програма екскурсії в Мукачево
Збір на вокзалі в центрі залу о 19-30 годині. Поїзд Харків - Ужгород має номер 13, він проходящий і стоїть у Києві лише 20 хвилин і відправляється з Києва о 20 годині 6 хвилин. Ті хто запізнюються підходять до 10 вагону, в якому завжди їде наша група.
Коли розвидниться з 7 до 9 -30 поїзд їде по горам Карпатам і діти цю красу повинні бачити. В поїзді треба поснідати.
В Мукчево поїзд прибуває о 9 годині 52 хвилин. Камера зберігання знаходиться на пероні і діти складають там речі. На вокзалі є платний туалет.
Керівники груп прямо на вокзалі о 10 годині отримують екскурсоводів, як правило одного на вагон. Тут можна обговорити програму екскурсії, місце харчування, програму місцевих заходів.
Обзорова екскурсія триває до трьох годин і закінчується в центрі Мукачевого. Під час екскурсії слухайте екскурсовода і не заважайте слухати іншим. Група йде спочаткіу до замку – фортеці «Паланок», збудованого в 14-15 століттях. По дорозі до фортеці чудовий краєвид на Замок і тут можна сфотографуватись.
Екскурсія в Замок «Паланок» входить в вартість путівки і діти за вхід не платять. Тут прямо біля входу можна купити сувеніри. Екскурсовод проведе екскурсію по всьому Замку з відвіданням історичного музею. Потім підйом на верхній поверх, де розташований етнографічний музей. У замку є картинна галерея і кав’ярні.
Обзорна екскурсія по Мукачевому передбачає перехід до 30 хвилин в центр (найкраще по Першотравневій набережній річки Латориця). Центр міста піходідний, красиво оформлений. Тут дітям покажуть Ратушу 1906 року, де знаходиться міська Рада, Палац князів Ракоці «Білий дім» -17 століття, каплиця святого Йосифа -14 століття де збереглись розписи 14 ст, що знаходиться у дворі Катедрального костьолу святого Мартина, Римо-Католицький костьол, пам’ятники Кирилу і Мефодію, пам’ятник сажотрусу з котом, воїнам визволителям, стелу жертвам сталінських репресій.
У вільний час можна: подивитись три церкви прямо в центрі міста, відвідати комплекс будівель Свято-Миколаївського монастиря, з яким пов’язене життя подільського князя Федора Корятовича. До монастиря треба йти не менше 20 хвилин.
Харчування: можна замовити обід у кафе у підніжжя Замку «Паланок» по дорозі до Замку, і поїсти на звороті після спуску (якщо екскурсовод буде чекати). Можна замовити обід в центрі біля Ратуші, але доведеться чекати, поки приготують. Найчастіше харчуються групи в кафе самообслуговування біля каплиці святого Йосифа – швидко і недорого. Можна поїсти з чудовим краєвидом прямо біля мосту річки Латориця це всього 100 метрів від центру. Кажуть ще є їдальня офіцерів – поки що нами не знайдена. Рекламує інтернет і кафе «Трактир» на вулиці Пушкіна 12.
Повернення з центру до вокзалу як правило пішки хвилин за 20.
О 14-40 отримуємо речі в камері зберігання і о 15 годині переїжджаємо електричкою в гори. За 30 хвилин ми виходимо на станції Карпати. Тут станція маланька і тому ми речі залишаємо під доглядом прямо на пероні. Потім діти переходять залізничну колію по мосту і піднімаються в гори. Діти проходять по парку санаторія «Карпати» - пам’ятки садово- паркового мистецтва площею 38 га. Через 15 хвилин відкривається чудова панорама озера з лебедями, куди впадає гірський потік Лобий. Форма озера площею 1 га зроблена у вигляді Австрро-Угорської імперії. Тут знаходиться Палац графа Шенборна, збудованого в 1890 році. Інколи нашим вдавалося домовитись потрапити в середину Палацу – тут розкішні зали з каміном і старовина люстра. В Палаці проживають відпочиваючі і тому сюди екскурсій не водили.
За 4 години перебування в горах можна встигнути погуляти по парку, оглянути древні букові ліси, занесені в спадщину «Юнеско», піднятися на вершину гори Черешнеєво висотою 409 метрів, знайти три мінеральні джерела вуглекислах мінеральних вод, знайти дендрарій з джерелом «Красоти». Можна встигнути оглянути католицький костьол 14 - 15 століття в Чинадієво.
На перон станції Карпати треба прийти без запізнень, не пізніше 19-30, розібрати речі і сісти в поїзд, який стоїть лише 2 хвилини.
Виїзд у Київ о 19-40 годині. поїздом № 8 Чоп-Київ Приїзд у Київ о 10 годині